Czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej

Dla niektórych osób różnica między wodą toaletową a wodą perfumowaną nie jest do końca jasna.

Dla niewprawnego oka i nosa jedno z nich można łatwo pomylić z drugim, zwłaszcza że często używa się ich skrótów jako EDT i EDP, które wyglądają bardzo podobnie. Jednak jeśli chodzi o to, to oba są wyraźnie różnymi rodzajami zapachów i warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby zrozumieć, czym się różnią i uniknąć zakupu niewłaściwego.

Czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej

Wybierz trwałe i popularne perfumy marki Lacoste damskie

Stężenie esencji zapachowej w wodzie perfumowanej wynosi zwykle do 15 procent, ale niektóre marki używają nawet 20 procent esencji w swoich produktach. Ponieważ stężenie perfum w tych zapachach jest większe niż w zapachach wody toaletowej, cena jest zwykle nieco większa za butelkę. W konsekwencji, ponieważ woda perfumowana zawiera mniej rzeczywistych perfum niż zapachy oznaczone jako same perfumy, będą one tańsze w porównaniu z czystymi perfumami. Z pewnością perfumy damskie Lacoste sprawdzą się, jeśli zależy nam na intensywnym zapachu, którego nie trzeba nakładać ponownie.

Woda toaletowa ma zwykle stężenie esencji aromatycznej do 10 procent. To zauważalnie mniej niż woda perfumowana, w wyniku czego cena zapachów wody toaletowej jest zwykle dużo niższa niż w przypadku wody perfumowanej. Dużo większą popularnością wśród konsumentów cieszą się właśnie wody toaletowe, nie tylko ze względu na niższą cenę, ale również subtelny, orzeźwiający zapach odpowiedni również do stosowania w dzień i w lecie. Chociaż woda perfumowana i woda toaletowa to zdecydowanie dwie najpopularniejsze kategorie zapachów, w sprzedaży znajdziemy również wodę kolońską i damskie perfumy Lacoste. Stężenie zapachu w wodach kolońskich jest najmniejsze i wynosi około 7 procent, są one zazwyczaj dostępne w dużych butelkach, ponieważ w ciągu dnia trzeba powtarzać ich aplikację w przeciwieństwie do perfum.

Wybierając perfum Lacoste damski mamy do wyboru wiele różnych zapachów, od intensywnych i orientalnych, po soczyście owocowe i słodkie z wielu różnych kwiatów. Lekkie zapachy będą odpowiednie do stosowania w dzień, mocniejsze świetnie sprawdzą się na wieczór.