Jak rozliczać się z fiskusem w Wielkiej Brytanii?

Osoby, które chcą założyć firmę w Wielkiej Brytanii, mogą obecnie skorzystać z różnych form prowadzenia działalności.

Bardzo popularna jest firma typu Limited, jest to działalność, w której podczas zakładania firmy będziemy musieli określić kwotę kapitału założycielskiego. W tym przypadku będziemy odpowiadali do wysokości tej kwoty. W przypadku innych form zatrudnienia, przykładowo self-employment, możemy odpowiadać swoim całym majątkiem.

Jak rozliczać się z fiskusem w Wielkiej Brytanii?

Zakres usług biura rachunkowego w Wielkiej Brytanii

Oczywiście bez względu na to, jaką formę wybierzemy, będziemy mogli skorzystać z pomocy zewnętrznych biur rachunkowych, które mogą prowadzić dla nas wszystkie sprawy związane z księgowością. Możemy zwrócić się także do biura księgowego przed założeniem firmy, wówczas księgowy doświadczony na rynku brytyjskim może doradzić nam, jaką firmę założyć, która najlepiej sprawdzi się w naszej branży. Oczywiście możemy także liczyć na pomoc w przygotowaniu dokumentacji, załatwieniu sprawy w rejestrze firm czy też urzędzie skarbowym. Biuro księgowe może także być pomocne w przypadku administracji, dobrania siedziby, sekretariatu. Pomoże nam także w uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz licencji, które będą konieczne do prowadzenia niektórych rodzajów działalności. Oczywiście księgowość zajmuje się sprawami podatkowymi, limitem wysokości podatków, różnego rodzaju składek oraz kontaktami z urzędem skarbowym.

Z pewnością jest to bardzo wygodne dla przedsiębiorcy, który może skupić się na swojej bieżącej działalności. Polacy, którzy zakładają własny biznes w Wielkiej Brytanii, często poszukują biura księgowego, gdzie mogą uzyskać niezbędne informacje w języku polskim. Dzięki temu można zapoznać się z zawiłościami brytyjskiego systemu podatkowego, co będzie bardzo istotne, zwłaszcza na początku prowadzenia firmy.

Oczywiście biura księgowe mogą zaoferować różnego rodzaju usługi dla firm jednoosobowych czy też zatrudniających pracowników, prowadzić księgowość, ale także sprawy związane z pracownikami, wypłatami czy też składkami zdrowotnymi. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać na stronie https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/. Znajdziemy tam dokładny opis usług, które może wykonać dla nas biuro rachunkowe w Wielkiej Brytanii.