Odzież ochronna dla pracowników

Pracownicy którzy pracują na stanowiskach mogących stwarzać zagrożenie będą potrzebowali odpowiedniego odzieży roboczej, mogą być to różnego rodzaju kurtki, koszule, spodnie czy też ogrodniczki.

Oczywiście muszą być to ubrania wykonane z materiałów mocnych, odpornych na przecieranie czy też przecięcie. Można wybrać wiele materiałów które będą przykładowo odporne na działanie ognia, niepalne, tego rodzaju odzież z pewnością przyda się na stanowisku spawacza.

Odzież ochronna dla pracowników

Wzmocnione buty ochronne

Naturalnie będą to ubrania wzmocnione, muszą być one odporne na rozdarcie, często zatem będą wykorzystywane tutaj podwójne lub też potrójne nici. Warto zwrócić uwagę iż pracownicy często będą potrzebowali wygodnych kieszeni, zatem spodnie czy też kurtki mogą być wyposażone w dodatkowe większe i pojemne kieszenie które możemy łatwo otworzyć, jak również zamykać. W tym przypadku mogą sprawdzić się kieszenie na napy czy też na popularne rzepy. Chodzi o to aby pracownik mógł nie zdejmując rękawiczek wyciągnąć narzędzia z kieszeni.

Oczywiście trzeba zwrócić także uwagę na buty, muszą one posiadać odpowiednie właściwości zależne od tego w jakich warunkach będą używane, mogą być to przykładowo buty posiadające właściwości antyelektrostatyczne, jeżeli będą ich używały osoby zajmujące się elektryką w naszej firmie. Często wykorzystywane są trzewiki skórzane za kostkę które pozwalają także uniknąć skręcenia, warto oczywiście aby buty tego typu nie posiadały podeszwę która nie będzie się ślizgała, będzie zapewniała pracownikowi odpowiednie podparcie na każdej powierzchni.

Naturalnie nie warto oszczędzać na dobrych butach roboczych, warto wybrać sprawdzone modele firm takich jak base protection cena oczywiście będzie przystępna. Będziemy mogli kupić buty robocze które będą charakteryzowały się bardzo wysoką jakością, materiały które użyte są do zabezpieczenia przed przebiciem czy też przed zgnieceniem wykorzystują najnowsze materiały które są niezwykle odporne. Dodatkowo buty mogą być wyposażone w specjalne membrany umieszczone w podeszwie które zwiększają wygodę jak również materiały które pozwalają na oddychanie.