Historia zespołu Queen i losów Freddiego Mercury

Film ,,Bohemian Rhapsody” jest nie tylko biografią o zespole, który wbrew wszelkim przewidywaniom szturmem podbił listy przebojów i zdobył fanów na całym świecie.

Jest to również historia młodego mężczyzny, który urodził się na Zanzibarze w rodzinie perskiej, wychował w Londynie, był outsiderem w brytyjskim społeczeństwie i który wybierając muzykę musiał przeciwstawić się oczekiwaniom swojej rodziny. Dodatkowo musiał pogodzić się z faktem, że jest gejem, ale mimo to przez całe życie utrzymywał bliskie stosunki ze swoją byłą kochanką Mary Austen (Lucy Boynton). W 1970 roku Freddie Mercury (Rami Malek) oraz Brian May (Gwilym Lee), Roger Taylor (Ben Hardy) i John Deacon (Joseph Mazzello) założyli zespół Queen. Czterej mężczyźni szybko świętują swoje pierwsze sukcesy i wkrótce nagrywają hit za hitem, ale za fasadą sławy stosunki w zespole wyglądają znacznie gorzej. Freddie Mercury zmaga się z wewnętrznym zamętem i próbuje pogodzić się ze swoim homoseksualizmem. Wreszcie Mercury opuszcza Queen, aby rozpocząć karierę solową, ale szybko zdaje sobie sprawę, że bez kolegów mu się to nie uda. Chociaż jest poważnie chory na AIDS, udaje mu się ponownie zebrać członków swojego zespołu i dać jeden z najbardziej legendarnych występów w historii muzyki, na niezapomnianym koncercie Live Aid w Londynie w 1985 roku. Historia zespołu Queen i losów Freddiego Mercury

Film przedstawia historię zespołu na przestrzeni 15 lat, od momentu powstania do roku 1985.

Frontman zespołu Queen, Freddie Mercury zmarł w 1991 roku w wyniku komplikacji z powodu AIDS w wieku 45 lat, ale został zapamiętany jako charyzmatyczny, wyjątkowy wokalista i muzyk. Film ,,Bohemian Rhapsody” jest swoistym hołdem dla tego wielkiego artysty i jednej z największych gwiazd rocka. Rami Malek został nagrodzony Oscarem za swój występ jako frontman zespołu Queen, Freddie Mercury, a ostatecznie obraz otrzymał aż cztery statuetki Oscara. Film Bohemian Rhapsody to nie tylko biografia znanego i uwielbianego na całym świecie zespołu i artysty, ale opowiada również historię o przyjaźni, miłości, muzyce i poszukiwaniu samego siebie i swojego miejsca na świecie. Dodatkowy atutem filmu jest wspaniała ścieżka dźwiękowa składająca się z największych hitów zespołu Queen.