Kwiaty na urodziny

Kwiaty na urodziny są rozpoznawalne w specjalnym „kwiatowym” języku. Może to być jeden jasny kwiat, schludny kosz lub imponująca naręcza.

Wielkość i skład bukietu zależy od tego, z jakiego powodu iz jakim przesłaniem przekażesz bukiet urodzinowy. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty dać matce, siostrze, dziewczynie, kochankowi lub przywódcy na urodziny, nasz artykuł pomoże ci dokonać właściwego wyboru.

Dając kwiaty, pierwszą rzeczą do rozważenia jest smak urodzinowej dziewczyny. Spróbuj zapamiętać, jakie kolory zawsze lubi, szczególnie kwiaty na walentynki? A jakie kwiaty ma w domu w inne dni wolne od wakacji? Jakie kwiaty są obecne na ubraniach lub elementach dekoracyjnych mieszkania? Wszystko to pomoże uzyskać niezbędne informacje.

Drugim krokiem jest wzięcie pod uwagę zasad „etykiety kwiatowej” podczas gratulacji. Możesz dużo powiedzieć z kwiatami – zarówno tymi, o których nie zdecydowano w rozmowie, jak i tymi, których sam nie podejrzewasz. Dlatego lepiej jest wziąć pod uwagę znaczenie kwiatów, gdy dajesz dziewczynce urodziny.

Rose

Jakie kwiaty dać dziewczynie urodziny? Jeśli masz do niej szczególne uczucia, przestań wybierać różę. Tradycyjnie uważany jest za symbol miłości, pasji i piękna.

  • Ale w zależności od koloru wartość może się różnić:
  • Biały – czystość i niewinność. Bukiet białych róż powie urodzinowej dziewczynie o twoim szacunku, przywiązaniu i pełnym szacunku stosunku do niej.
  • Czerwień to pasja, pożądanie. Ten kolor wyraźnie mówi o gorącym odczuciu.
  • Burgundia – piękno i elegancja.
  • Różowy – nadzieja, czułość, romantyczna miłość.
  • Żółty, pomarańczowy – pożądanie i optymizm. Dzięki bukietowi róż tego koloru możesz wyrazić podziw dla jasnej i niezwykłej osobowości.

Podczas komponowania kompozycji, w której występują róże w różnych kolorach, należy wziąć pod uwagę ich zgodność. Biały z czerwonym oznacza jedność. Różowo-żółty – radość komunikacji i podziwu.

Tulipany

Tulipan, podobnie jak róża, jest znakiem miłości. W wielu krajach istnieje przekonanie, że szczęście jest ukryte w jego ściśle zamkniętym zarodku (pamiętaj opowieść „Calineczka”). Dlatego dając te piękne kwiaty, szczerze życzysz urodzinowej dziewczynie szczęścia.

Istnieje opinia, że bukiet żółtych tulipanów jest oznaką załamania, niewierności lub beznadziejnej miłości. Chociaż jednocześnie niektóre kobiety wolą ten konkretny kolor. Dlatego zanim zdecydujesz się na taki krok, dowiedz się, jaką opinię ma urodziny dziewczyna.