Marketing mobilny: już nie tylko dla dzieci

Marketing mobilny może być ważną częścią Twojej firmy.

Musisz przeprowadzić wszystkie swoje badania, aby nie stracić mnóstwa pieniędzy, a nawet nie stracić żadnego z klientów. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć tworzenie planu marketingowego.Pracuj nad kompozycją wiadomości. Możesz użyć tylko 160 znaków, więc bądź zwięzły, ale jasny. Przy wysyłaniu wiadomości tekstowych dopuszczalne są skróty lub „mówienie tekstu”. Twoja wiadomość o rezygnacji może również zawierać tego rodzaju wiadomość. W ten sposób możesz zapisywać postacie. Możesz uzyskać dobre pomysły od niektórych tłumaczy.Nigdy nie wysyłaj wiadomości, o którą nie prosiłeś. Te niechciane wiadomości są znane jako spam i mogą powodować wiele problemów. Spamowanie jest w większości przypadków nielegalne, a jeśli wyślesz komuś SMS-a bez jego wyraźnej zgody, możesz spotkać się z wysokimi grzywnami i innymi poważnymi problemami.Stwórz politykę marketingu społecznego. Każda firma powinna mieć zasady, które pomogą dyktować właściwe zachowanie, a marketing mobilny nie jest inny. Powinieneś upewnić się, że każdy członek Twojej firmy jest świadomy i rozumie tę politykę, a także podjąć kroki w celu zapewnienia, że ​​będzie ona przestrzegana w każdym przypadku.Zdobądź szkolenie. Wielu dostawców faktycznie oferuje programy szkoleniowe dotyczące bezpiecznego i prawidłowego prowadzenia kampanii marketingu mobilnego. Osoby te nauczą Cię wszystkiego, od tego, jak często wysyłać oferty i wiadomości, po przepisy, których będziesz musiał przestrzegać podczas trwania programu. Skorzystaj z tego.Baza klientów firmy zwykle pozostaje taka sama, chyba że zmieni się rynek. Jednak zawsze musisz zdawać sobie sprawę, że klienci mogą odejść z powodu wydarzeń poza zasięgiem Twojego rynku. Nowa technologia może odciągnąć Twoich klientów. Marketing mobilny: już nie tylko dla dzieci

Jeśli chcesz zachować konkurencyjność w marketingu mobilnym, musisz być czujny, aby być na bieżąco z trendami.Wypróbuj bezpłatne aplikacje mobilne w internecie i skorzystaj z niektórych z nich, aby zaoferować swoim klientom mobilną kampanię marketingową.

Dzięki regularnej kampanii możesz oferować takie rzeczy, jak bezpłatne e-booki i białe księgi. Jednak w świecie mobilnym ludzie naprawdę interesują się aplikacjami. Znajdź fajne, które możesz zaoferować za darmo.Bądź bardzo świadomy warunków rynkowych wokół Ciebie, gdy angażujesz się w marketing mobilny. Jeśli coś się zmieni, na co nie jesteś całkowicie przygotowany, możesz łatwo zostać w tyle i stracić wiele interesów. Internet nieustannie się zmienia, zwłaszcza jego wciąż ewoluująca część mobilna. Zawsze bądź przygotowany na zmiany.Informacje, które wysyłasz, muszą być znaczące, jeśli oczekujesz znaczącej odpowiedzi. Małe przypomnienia o niczym innym, jak tylko o twoim istnieniu, są denerwujące. Jeśli więc kontaktujesz się z kimś za pośrednictwem marketingu mobilnego, upewnij się, że masz ku temu dobry powód. Nie ma o co prosić.Pamiętaj, aby wysyłać wiadomości tekstowe. Ludzie zwykle mają dzwonek, który odzywa się za każdym razem, gdy otrzymują SMS-a. Mają też tendencję do sprawdzania tego od razu. Wystarczy, że wyślesz małe pliki, takie jak zdjęcia nowego produktu, który masz do dyspozycji, dzięki czemu klient ma możliwość otrzymywania SMS-ów lub nie.Spraw, aby Twoja kampania była kompatybilna ze wszystkimi platformami mobilnymi. Twoje reklamy muszą być wyświetlane we wszystkich typach aplikacji na smartfony, w tym na urządzeniach z Androidem, Blackberry i iPhonie. Błędem byłoby nie wyświetlać się na jednej z tych platform, ponieważ tracisz reklamy dla ogromnej części użytkowników.Marketing mobilny może być bardzo satysfakcjonujący, ale może też wymagać dużo pracy. Niezależnie od tego, jeśli wiesz, co robić i jak mądrzej sprzedawać, możesz pomóc swojej firmie w rozwoju. Zrób więc sobie przysługę, przeprowadzając badania i stosując wskazówki zawarte w tym artykule w swoim planie marketingu mobilnego.