Doniczkowe kwiaty w domu

Trylogia Nomów nie ma zbyt wielu wymagań. W rzeczywistości nawet początkujący ogrodnicy powinni go uprawiać. Bromelia doniczkowa rośnie dobrze w temperaturze 22-24 stopni Celsjusza, więc w naszych warunkach klimatycznych wszystko jest w porządku w mieszkaniu. Zimą nie trzeba go przenosić do innych pomieszczeń, w zimnych porach roku uwielbia 20 stopni. Niższe temperatury w domu, szczególnie w połączeniu z nadmiernym podlewaniem, mogą prowadzić do gnicia korzeni i śmierci całej rośliny.

Trylogia Nomów jest jedną z tych roślin domowych, które nie lubią suchego powietrza. Nie lubią również przeciągów, więc umieszczenie ich na linii, na przykład na drzwiach balkonowych, nie jest dobrym rozwiązaniem. Trylogia Nomów uwielbia rozproszone światło. Jeśli wybierzesz jedną z odmian ze srebrnymi liśćmi, możesz umieścić roślinę na parapecie, z szerszym dostępem do słońca.

 

Kwiat sadzi się w pożywce doniczkowej o typowym składzie. Glebę można zmieszać z odrobiną torfu i piasku, ale nie ma potrzeby wzrostu roślin. W rzeczywistości, gdy przyniesiesz go ze sklepu, nie musisz go przesadzać. W doniczkach często znajduje się gleba z nawozem początkowym, który służy roślinie.

Niezwykłe podlewanie Nomów

Uprawa może być trudna, ponieważ podlewanie bromeliad różni się nieco od innych roślin. Większość rodzajów Nomów – epifitów – rośliny przylegają do drzew rosnących na korze ze zmniejszonym systemem korzeniowym. Dlatego nadmiar wody może im zaszkodzić. Należy go podlewać w zupełnie inny sposób, ponieważ to nie korzenie wchłaniają wodę. Liście są odpowiedzialne za to zadanie.

Podlewane raz w tygodniu. Liście również wymagają opryskiwania. Aby to zrobić, potrzebna jest miękka woda, aby nieestetyczny osad nie pojawiał się na pięknych liściach. W tym celu można również użyć nawozu zmieszanego z wodą.

Uwaga

Zanim kwiat umrze całkowicie, czasami kilka małych rośnie w pobliżu głównego wylotu. Jeśli posadzisz je w nowej doniczce, możesz zdobyć kolejną piękną i pięknie zabarwioną bromeliad i wysłać kwiaty za granicę.