Obecnie do wycinki drzew używa się wielu różnych maszyn

Wiele z innowacji w pracach leśnych jest wynikiem pracy inżynierów maszyn współpracujących z wykwalifikowanymi drwalami, którzy wykorzystują swoje rozległe doświadczenie w terenie, aby stale ulepszać maszyny, metody i mechanizację podczas wycinki. Chociaż wszystkie innowacje w zakresie maszyn są niesamowite, operacje leśne również uległy poprawie dzięki wielu metodom stosowanym do zarządzania lasami i zasobami naturalnymi. Ciągłe doskonalenie metod eksploatacji lasów przyczyniło się do wielu sukcesów w dziedzinie dróg leśnych, leśnictwa i wyrębu.

Zaawansowany technologicznie osprzęt leśniczy liv

Nowoczesna maszyna pracująca w lesie ma obecnie wiele możliwości opracowanych lub ulepszonych w ciągu ostatnich lat. Mechanizacja pracy podczas wycinki drzew i krzewów poprawiła bezpieczeństwo pracowników, zapewniła lepszą ochronę środowiska i zwiększyła wydajność produkcji. W pełni zmechanizowana głowica, zamontowana na wysięgniku specjalnej maszyny leśnej, mierzy, wycina i okrzesuje drzewa na optymalne produkty z kłód, ponieważ sterowanie operatora jest wspomagane przez komputerowe programy optymalizujące. Zmniejsza się w ten sposób ilość odpadów i zużycie piły łańcuchowej przez pracowników, poprawia jakość, produkcję, bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Głowica tnąca do drzew jest montowana na wysięgniku, która szybko ściąga drzewa z pnia bez uszkadzania drewna.

Maszyny i sprzęt leśniczy do pracy w trudnym terenie są obecnie wyposażone w oprogramowania samopoziomujące. Podwozie śledzi nachylenie terenu, podczas gdy korpus maszyny pozostaje wyważony i wypoziomowany. Zmniejsza to ryzyko przewrócenia się sprzętu podczas pracy na nierównym terenie. Gąsienicowa maszyna do cięcia i ładowania kłód jest dobrze wyważona i może sięgać daleko, aby przenosić kłody i całe drzewa w wybrane miejsce.

Wykorzystując nowoczesny osprzęt leśniczy liv nie tylko mamy gwarancję dobrze wykonanego zadania, ale praca będzie również sprawniejsza i bezpieczniejsza dla naszych pracowników.