Świetne pomysły na podniesienie stawki w projektowaniu stron internetowych

Temat taki jak projektowanie stron internetowych od czasu do czasu przeraża wiele osób.

Dzieje się tak dlatego, że nie są zaznajomieni z tematem, ale jak wszystko inne, im więcej dowiesz się o projektowaniu stron internetowych, tym większą pewność siebie nabierasz.Skorzystaj z tego artykułu i zawartych w nim porad, aby mieć pewność co do projektowania stron internetowych.Zawsze dobrze jest dodać favicon do swojej witryny. Favicon to plik obrazu 16×16 w formacie .Ico. Ten obraz jest widoczny obok paska adresu URL, obok tytułu strony na otwartej karcie i jest również widoczny na karcie zakładek, jeśli zdecydujesz się dodać stronę do zakładek. Favicon pomoże użytkownikom szybko rozpoznać Twoją stronę w przeglądarce bez czytania tekstu lub bezpośredniego przeglądania strony.Nie używaj wyskakujących okienek OnExit w swojej witrynie. Ta taktyka jest stosowana głównie przez marketerów internetowych, którzy próbują ostatniej szansy, aby uzyskać sprzedaż. Słowo o tego rodzaju wyskakujących okienkach rozejdzie się po całym świecie i zabiją twoją reputację jako marketera. Mozilla podjęła nawet kroki, aby ukryć tekst w tych wyskakujących okienkach, powołując się na zagrożenia bezpieczeństwa.Chociaż często można zobaczyć www. na początku adresu URL witryny powinieneś spróbować upewnić się, że możesz uzyskać dostęp do swojej witryny, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ją dołączyć, czy nie. Ułatwi to każdemu dostęp, niezależnie od tego, jak to wpiszą.Uważaj na firmy hostingowe, które twierdzą, że oferują swoim klientom nieograniczoną przepustowość. Zwykle jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, co znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie mają problemy z polityką dozwolonego użytku.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś dołączyć do niego uzupełniający slogan lub slogan. Świetne pomysły na podniesienie stawki w projektowaniu stron internetowych

Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów.

Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Unikaj używania animowanych GIF-ów w swojej witrynie. Były one popularne pod koniec lat 90., ale nowsze technologie zastąpiły zastosowania animowanych GIF-ów, które były rzeczywiście przydatne. Animowane pliki GIF mają niską jakość i duży rozmiar. Używaj ikon statycznych do elementów strony i rzeczywistych plików wideo do złożonych animacji.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd. Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Nie musisz wypełniać treścią każdego piksela na ekranie! Nalegając na wykorzystanie wszystkich dostępnych wskazówek i sztuczek, możesz stworzyć witrynę, która nie jest przyjazna dla użytkowników. Zostaw przestrzeń między różnymi pudełkami i elementami swojego projektu, aby odwiedzający mogli przeczytać wszystko. Czasami pusta przestrzeń jest niedoceniana.Zajęcie się czymś takim jak projektowanie stron internetowych naprawdę nie jest takie trudne, przynajmniej jeśli wiesz, co robisz. Mam nadzieję, że dzięki temu, czego nauczyłeś się z tego artykułu, czujesz się trochę pewniej w tym temacie i jesteś w stanie zastosować całą zdobytą wiedzę, aby osiągnąć dowolne ze swoich przedsięwzięć.