Wyjazd do Nowej Zelandii- co warto wiedzieć?

Nowa Zelandia, z całą pewnością kusi wielu. Nic w tym dziwnego. W końcu jest to przepiękny kraj i to w dodatku położony na drugim końcu świata. To właśnie dlatego kusi wielu Polaków, którzy chcieliby zobaczyć coś całkowicie odmiennego. Zwłaszcza w ostatnim czasie wycieczki do Nowej Zelandii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście przed organizacją takiej wyprawy warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami, które mogą okazać się bardzo istotne, a już na pewno ułatwią odbycie podróży.

Nowa Zelandia na własną rękę czy z biurem podróży?

To chyba pierwsza i kluczowa kwestia, nad którą zastanawia się każdy, kto planuje swoją wyprawę do tak odległego miejsca. Warto też wspomnieć o tym, że w gruncie rzeczy każda z tych dwóch odpowiedzi będzie słuszna. Dlaczego? Ponieważ wiele zależy od punktu widzenia i to właśnie on jest tutaj decyzyjny. Do Nowej Zelandii jak najbardziej można dotrzeć na własną rękę. Jest to opcja szczególnie polecana osobom, które mają doświadczenie w dalekich podróżach lub po prostu są doskonale zorganizowane. One poradzą sobie w każdych warunkach, co znacząco przemawia na ich korzyść. Dodatkowo jest to propozycja dla osób, które nie lubią wycieczek zorganizowanych. Powodów do takiego stanowiska może być wiele. Osoby, które jednak lubią mieć wszystko skrupulatnie zaplanowane, pewne i dopięte na ostatni guzik, z całą pewnością powinny skorzystać z oferty biura podróży. Wtedy odejdą im zmartwienia związane z poszukiwaniem biletów lotniczych, noclegów, a także transportu. Z tym ostatnim na Nowej Zelandii może być nieco kłopotliwie, jeśli chce się poruszać, zarówno po północnej, jak i południowej części. Słusznym wyborem jest więc wypożyczenie samochodu, zwłaszcza wtedy gdy nie podróżuje się autokarem, bo do Nowej Zelandii przybyło się na własną rękę.

Jakie są plusy wycieczki na Nową Zelandię?

Oczywiście najlepszym pomysłem jest wspomnienie o największych plusach takiego wyjazdu. Zaliczyć można do nich wiele czynników. Przede wszystkim mieszkańcy Nowej Zelandii są bardzo życzliwi i pomocni. To dlatego pomogą nawet, wtedy gdy ktoś się zgubi. Dodatkowo na Nowej Zelandii panuje bardzo przyjazny klimat. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jedna wyspa jest cieplejsza, a druga nieco chłodniejsza i bardziej wietrzna. Jest to także raj dla osób, które surfują. Wielkie fale na pewno zachęcają do uprawiania tego sportu, który wiąże się z wieloma emocjami. Nowa Zelandia to także wiele interesujących, zielonych i dzikich terenów, które na pewno zachwycą każdego. To dlatego warto wiedzieć, co koniecznie zobaczyć. Wyjazd do Nowej Zelandii dzięki temu będzie wręcz niezapomniany. 

Co zobaczyć w Nowej Zelandii?

Z całą pewnością warto zaznaczyć, że nie brakuje ciekawych miejsc, które przyciągają turystów i cieszą oczy. To dlatego warto już wcześniej przygotować sobie listę, aby nie marnować czasu i mieć wszystko odpowiednio rozpisane. Włącznie z transportem. Na pewno podczas podróży warto wziąć pod uwagę Piha Beach. Jest to miejsce czarujące i wyjątkowe. Głównie ze względu na rozległe, czarne plaże. Miejsce zlokalizowane jest około 40 kilometrów od Auckland. Dzięki temu stosunkowo łatwo można się tam dostać. Zwłaszcza latem jest to miejsce szczególnie oblegane. Przede wszystkim dlatego, że jest bardzo nietypowe. Turyści bardzo często przyjeżdżają tam nie tylko, aby się opalać, ale także, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie. 

Dla fanów bezkresów i dzikiej przyrody odpowiednim miejscem jest także Park Narodowy Tongariro. Jest tam również najpopularniejszy szlak jednodniowy na całej wyspie. Na pewno taki spacer przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają wędrówki. W międzyczasie podziwiać można widoki zapierające dech w piersiach. Na pewno warto się tam wybrać. Zwłaszcza że szlak naprawdę nie jest wymagający i poradzi sobie każdy.

Kusi również zachodnie wybrzeże wyspy południowej. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo nietypowe. Na uwagę zasługuje przede wszystkim okolica lodowca Franz Josef oraz lodowca Fox. Tuż przy lodowcu znajduje się ocean. Połączenie dość nietypowe i na pewno charakterystyczne, prawda? Fale rozbijające isę o brzeg dodają wiele klimatu, a do tego w okolicy spotkać można foki!

Wielu przyjezdnych marzy także o zobaczeniu dzikiej fauny. Na przykład papuga z Nowej Zelandii cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno jest ona bardzo nietypowa, o zielonkawym ubarwieniu. Tym, co ją charakteryzuje na pewno, jest to, iż papuga jest nielotem. Trudno ją spotkać, ale gdy się ją zobaczy, nie można oderwać od niej wzroku.

Na pewno wycieczka do Nowej Zelandii jest czymś, co zapamiętać można na całe życie. Dzikie tereny pełne oryginalnych roślin oraz zwierząt, z całą pewnością robią ogromne wrażenie. Na pewno warto się tam wybrać i podziwiać widoki, które zawsze robią wrażenie. Nowa Zelandia jest tak naprawdę doskonałym pomysłem dla każdego. Zarówno dla samotnych podróżników, jak i dla rodzin z dziećmi. Głównie dlatego, że jest bardzo bezpieczna i spokojna.