Opryskiwanie ziemniaków na chwasty

Chwasty zaczynają wzrastać o wiele wcześniej niż ziemniaki. Do pojawienia się pierwszych kiełków ziemniaka mija sporo czasu.

Niestety chwasty to wykorzystuję i zabierają z gleby wszystkie potrzebne składniki. W przypadku perzu właściwego blokuje on rozwój ziemniaków, bo ma bardzo silny system korzeniowy. Jeśli pojawia się perz to trzeba będzie bardzo szybko działać. Znajdziemy wiele herbicydów, które nadają się do walki z tym chwastem, dlatego trzeba się tym zainteresować. Zawsze wybieramy to, co najlepsze.

Jeśli wybieramy takie środki to przydają się graminicydy, dlatego trzeba sprawdzać czy taki skład się tam znajduje. Istotne jest to żeby wiedzieć jak zastosować taki środek chemiczny. chcemy zniszczyć perz, ale nie chcemy zniszczyć uprawy ziemniaka. Nie warto nic kombinować, dodawać więcej herbicydów tylko stosujemy wszystko tak jak trzeba. Dajemy taką ilość środka i wody, jakie są zalecane przez producenta i wiemy, że to wszystko będzie działać w walce z chwastami.

Inne chwasty i walka z nimi

Chwastem, którego trzeba się spodziewać w ziemniaku jest komosa biała. Ten chwast znajdziemy wszędzie gdzie jest uprawa ziemniaka. Nie ma to znaczenia czy w naszym kraju czy na innym kontynencie. Niestety jest to jeden z najgroźniejszych chwastów, jakie się pojawiają, ponieważ nie tylko ogranicza rozwój upraw, ale o gorsza powoduje wiele problemów z chorobami. Między innymi jest to wirus Y. brak reakcji z naszej strony w walce z tym chwastem źle się skończy, dlatego trzeba będzie wiedzieć, co zastosować. można tutaj wybrać między innymi aklonifen. Trzeba wiedzieć, jaki oprysk na chwasty ziemniak wykonać, a wtedy skuteczność będzie bardzo duża. Na rynku znajdziemy różne środki chemiczne, co oznacza, że jeśli tylko pojawił się ten chwast w uprawach to sobie z nim poradzimy. Nie czekamy zbyt długo i nie dajemy mu się rozwiązać, bo spowoduje szkody i to często nieodwracalne, a tego nie chcemy. Sadzimy ziemniaki po to żeby zebrać jak największą ich ilość i ten cel trzeba będzie w stu procentach osiągnąć.