Trudny czas z wyborem firmy obsługującej karty kredytowe? Wypróbuj te wskazówki!

Karty kredytowe reprezentują najlepsze i najgorsze w życiu.

Z jednej strony wyciągnięcie ich z portfela i wsunięcie ich do kasy oznacza, że ​​dostaniesz w swoje ręce to, co chciałeś kupić. Z drugiej strony możesz przeklinać i przeklinać rachunek, który pojawia się w twojej skrzynce pocztowej kilka tygodni później. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmaksymalizować dobro, jednocześnie minimalizując zło.Powinieneś starać się mieć co najmniej dwie otwarte karty lub ewentualnie trzy otwarte konta kredytowe. Z czasem zwiększy to Twoją zdolność kredytową, zwłaszcza jeśli nie masz salda z miesiąca na miesiąc. Nie przesadź. Posiadanie więcej niż trzech kart kredytowych może zaniepokoić pożyczkodawcę patrzącego na Twój raport kredytowy.Upewnij się, że co miesiąc przeglądasz wyciąg z karty kredytowej, aby upewnić się, że każde obciążenie rachunku zostało przez Ciebie autoryzowane. Wiele osób tego nie robi i znacznie trudniej jest walczyć z nieuczciwymi zarzutami po upływie długiego czasu.Aby podjąć najlepszą decyzję dotyczącą najlepszej dla Ciebie karty kredytowej, porównaj oprocentowanie spośród kilku opcji kart kredytowych. Jeśli karta ma wysokie oprocentowanie, oznacza to, że zapłacisz wyższe odsetki od niespłaconego salda karty, co może być prawdziwym obciążeniem dla Twojego portfela.Zaprzyjaźnij się z wystawcą karty kredytowej. Większość głównych wydawców kart kredytowych ma stronę na Facebooku. Mogą oferować bonusy dla tych, którzy ich „zaprzyjaźniają”. Korzystają również z forum do rozpatrywania skarg klientów, więc dodanie firmy obsługującej karty kredytowe do listy znajomych jest korzystne. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

To obowiązuje, nawet jeśli ich nie lubisz!Dokonaj minimalnej miesięcznej płatności przynajmniej na wszystkich swoich kartach kredytowych.

Niedokonanie minimalnej płatności na czas może z czasem sporo kosztować. Może również zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Aby chronić zarówno swoje wydatki, jak i swoją zdolność kredytową, pamiętaj, aby co miesiąc dokonywać minimalnych płatności na czas.Miej oko na swoje saldo kredytowe. Powinieneś również wiedzieć, że jesteś świadomy limitu, który wyznaczył Ci Twój wierzyciel. Jeśli zdarzy ci się przekroczyć limit kredytowy, kredytodawca nałoży opłaty. Utrudni to spłatę salda.Karty kredytowe powinny być zawsze utrzymywane poniżej określonej kwoty. Suma ta zależy od wysokości dochodu twojej rodziny, ale większość ekspertów zgadza się, że nie powinieneś używać więcej niż dziesięć procent sumy twoich kart w żadnym momencie. Pomaga to zapewnić, że nie wpadniesz w przesadę.Zapoznaj się z umową karty kredytowej przed użyciem tej karty. Często uważa się, że pierwsze użycie karty oznacza akceptację warunków umowy. Mimo że nadruk umowy jest niewielki, przeczytaj go tak uważnie, jak tylko możesz.Jeśli masz konto karty kredytowej i nie chcesz, aby zostało zamknięte, upewnij się, że z niego korzystasz. Firmy obsługujące karty kredytowe coraz częściej zamykają rachunki kart kredytowych z powodu ich nieużywania. Dzieje się tak, ponieważ uważają, że te konta nie przynoszą zysków, a zatem nie warto ich utrzymywać. Jeśli nie chcesz, aby Twoje konto zostało zamknięte, używaj go do drobnych zakupów, przynajmniej raz na trzy miesiące.Karty kredytowe w twoim życiu mogą zmieniać się w obie strony. Chociaż mogą oznaczać natychmiastową satysfakcję z tego nowego przedmiotu, który chciałeś w centrum handlowym, mogą również oznaczać ból głowy w poczcie miesiąc później. Ten artykuł dostarczył Ci pomysłów na to, jak zbierać nagrody bez zbytniego poceniania się w dół. Zastosuj to, czego nauczyłeś się wyróżniać w obu.