W jaki sposób leczyć nietrzymanie moczu?

Niekontrolowana utrata moczu jest dużym obciążeniem dla osób dotkniętych chorobą i obniża jakość ich życia.

Tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu może być odczuwalne zwłaszcza podczas śmiechu, kaszlu lub kichania oraz podczas wysiłku fizycznego.

W jaki sposób leczyć nietrzymanie moczu?

Jak działa krzesło Emsella stymulujące mięśnie dna miednicy

Krzesło Emsella oferuje innowacyjną metodę leczenia za pomocą fal elektromagnetycznych działając bezpośrednio na mięśnie dna miednicy, powodując skurcze mięśni. W efekcie wzmacnia się dno miednicy, co z kolei ma pozytywny wpływ. W ten sposób można leczyć dolegliwości intymne i nietrzymanie moczu. Sposób działania terapii opiera się na generowaniu silnego, skoncentrowanego pola elektromagnetycznego. Fale elektromagnetyczne, które krzesło emituje do tkanek i mięśni siedzącej na nim osoby, powodują skurcze mięśni. Zabieg jest nieszkodliwy i nie ma niepożądanych skutków ubocznych. Poprzez stymulację dna miednicy tkanka i mięśnie są napinane i wzmacniane.

Leczenie za pomocą krzesła Emsella nie obciąża organizmu, ponieważ terapia odbywa się całkowicie bez znieczulenia, nie jest inwazyjna. Za pomocą fal elektromagnetycznych osiąga się głęboką penetrację całych mięśni dna miednicy, co oznacza, że mięśnie obwisłe z powodu ciąży, porodu lub wieku, zostają ponownie napięte. Fotel jest podłączony do urządzenia sterującego, w którym ustawia się intensywność, zaczynając od niskich impulsów elektrycznych, które są stopniowo zwiększane.

Tego rodzaju ćwiczenia bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku kobiet, które mają problemy po porodzie, lub też dla kobiet w zaawansowanym wieku. Dzięki temu można łatwo ćwiczyć mięśnie dna miednicy, i przywrócić ciało do poprzedniej formy. Tego typu forma leczenia nie posiada skutków ubocznych, pacjentki mogą odczuwać jedynie wibracje oraz charakterystyczne mrowienie. Metoda jest przetestowana i zatwierdzona przez organizacje medyczne na całym świecie. Obecnie z krzesła Emsella możemy skorzystać w wielu prywatnych klinikach.