Co powoduje przebarwienia zębów i jak się ich pozbyć w domu

Białe i lśniące zęby są nie tylko wskaźnikiem dobrego zdrowia i higieny, ale zyskujemy tym samym większą pewność siebie i dobre samopoczucie, chętniej się również uśmiechamy.

Jeśli jednak twoje zęby nie są tak białe, jak oczekujesz, możesz skorzystać z różnych metod wybielania zębów. Wybielanie chemiczne wykorzystuje substancje chemiczne do usuwania wewnętrznych przebarwień, a do mechanicznego wybielania zębów stosuje się środki ścierne w celu usuwania przebarwień zewnętrznych.

Co powoduje przebarwienia zębów i jak się ich pozbyć w domu

Jak mieć zdrowe i bielsze zęby naturalnie

Najczęściej brzydki kolor zębów jest wynikiem zewnętrznych przebarwień, których doświadcza większość z nas i są one spowodowane przez pokarmy i produkty, które przebarwiają zęby, takie jak kawa, herbata, czerwone wino, nieprawidłowa higiena jamy ustnej czy palenie. Można takie przebarwienia rozjaśnić lub usunąć za pomocą wielu sposobów, które można wypróbować w domu. Zdecydowanie najbardziej powszechną metodą jest używanie pasty wybielającej do zębów, jednak na efekty trzeba trochę poczekać. Wybierając dobrą wybielającą pastę do zębów, warto zakupić taką, która jest wystarczająco ścierna, aby usunąć plamy i przebarwienia, ale nie uszkadza szkliwa.

Dostępne są również w sprzedaży specjalne paski, pisaki lub nakładki wybielające zęby. Zazwyczaj rezultaty pojawiają się po około dwóch tygodniach stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Te produkty zawierają jednak substancje, które mogą podrażniać dziąsła i powodować nadwrażliwość zębów. Z tego powodu wiele osób szuka innych rozwiązań, nie powodujących skutków ubocznych. Raz w tygodniu możesz szczotkować zęby sodą oczyszczoną, która usuwa przebarwienia i plamy ze szkliwa, jednak należy uważać, aby szkliwa nie uszkodzić. Pomaga również pocieranie zębów skórką banana, pomarańczy lub cytryny.

Jeśli szukasz skutecznych i bezpiecznych sposobów na uzyskanie bielszych zębów w domu, na stronie https://dietetyk.edu.pl/jak-miec-bielsze-zeby-domowe-sposoby/ znajdziesz wiele wskazówek i metod, które działają i nie uszkadzają szkliwa. Chociaż zestawy do wybielania zębów są łatwo dostępne w większości aptek, wiele naturalnych środków może pomóc w usuwaniu przebarwień i ochronie szkliwa zębów.