Jeśli jedziesz na urlop powinieneś wybrać odpoczynek w górach

Z pewnością pierwszym skojarzeniem na wzmiankę o wypoczynku w górach jest iskrzący śnieg, który pokrywa stoki gór, jazda na nartach, zaśnieżone szczyty i parujące kufle grzanego wina.

Ale powinieneś także wiedzieć, że letnie wakacje w górach mogą być równie ekscytujące. A najważniejsze jest to, że każdy może znaleźć rozrywkę według swoich upodobań, i miłośnika spokojnych wakacji z dziećmi, i zwolenników sportów ekstremalnych, dlatego pod względem różnorodności rozrywki odpoczynek w lecie jest lepszy niż ferie zimowe.

Zakopane w lecie mogą zaoferować wszystko, co dotyczy gór, zapierające dech w piersiach widoki na doliny i gładkie tafle jezior, rwące górskie potoki, w których można ćwiczyć rafting i wędkarstwo. Turyści ekstremalni mają możliwość wspinania się, a ze szczytów gór można skoczyć na paralotni.

Możesz także wybrać się na spacer po malowniczych dolinach. Tylko w górach można zapomnieć o duszących miastach pełnych smogu, oddychając świeżym górskim powietrzem wypełnionym aromatem sosny.

Letnie wakacje w górach będą idealne dla tych, którzy kochają i interesują się folklorem. Mieszkańcy są strażnikami starożytnych legend i tradycji góralskich, a historie opowiadane nocą przy ognisku zapamiętasz na całe życie. Miłośnicy architektury również ucieszą się z podróży do Zakopanego, zobaczą drewniane koliby, kościoły i domy o oryginalnych cechach, które są nieodłączną częścią architektury tego regionu i są bardzo ciekawe. Jeśli wybierasz się w góry, Zakopane domki oferują komfort i swobodę, jakich nie znajdziesz w żadnym hotelu czy pensjonacie. W miejscowościach górskich odbywa się latem wiele festiwali, które mogą przypaść do gustu turystom spragnionym odmiany. Na pewno warto odwiedzić targ z pamiątkami i wybrać oryginalne dekoracje i wyroby takie jak rękodzieło. Letnie wakacje w górach to także niezapomniany smak potraw kuchni regionalnej, możesz ich spróbować zarówno w lokalnych restauracjach w centrum, jak i małych knajpkach.