Wśród ludzi potocznie się mówi, że go ktoś zastawił hipotekę, by kupić mieszkanie.
Ale co to właściwie znaczy? Czym jest słynny kredyt hipoteczny (bo o nim mowa w tym artykule)? Mianowicie jest to długoterminowy kredyt udzielany przez bank, który charakteryzuje się tym, że formą zabezpieczenia staje się nieruchomość. Co to w praktyce oznacza? Kredytodawca ma prawo przejąć mieszkanie w ramach postępowania egzekucyjnego, gdy kredytodawca przestanie spłacać raty kredytu. Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe, które przysługuje bankowi. Wpisuje się je do księgi wieczystej, przestaje ono istnieć z chwilą całkowitej spłaty.
Jak wyglądają formalności związane z kredytem hipotecznym?
Aby uzyskać kredyt hipotetyczny, bank musi pozytywnie rozpatrzyć zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, po czym określić sumę maksymalną kredytu. Proces ten zależy od – między innymi – dochodów klienta i jego historii kredytowej. Zanim dojdzie do finalizacji kredytu, rzeczoznawca majątkowy musi ocenić wartość mieszkania (tylko opinia kogoś z takim uprawnieniem ma moc prawną). Ponadto kredytobiorca musi dołożyć minimum dziesięć procent sumy zakupu z własnych pieniędzy (procent ten może różnić się w zależności od banku). Nie trzeba brać kredytu hipotecznego na już istniejące mieszkanie, można w jego ramach wybudować dom (w tym przypadku kredyt hipoteczny będzie wypłacany w częściach, tak zwanych transzach).
Jestem ekspertem finansowym, który specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Posiadam duże doświadczenie. Zapraszam do skorzystania z moich umiejętności i wiedzy. Gwarantuję pełną analizę Państwa statusu finansowego i przedstawienie wielu atrakcyjnych ofert kredytowych (mam kontakt z trzydziestoma bankami). Odpowiadam za dopełnienie formalności i przygotowanie dokumentów. Jeśli są Państwo zaciekawieni, zapraszam po więcej informacji na tę witrynę internetową: http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/.