Ciężkie czasy z psem? Kilka wskazówek może pomóc!

Twój pies może podrapać miskę, gdy jest głodny.

Jeśli będzie musiał pójść na nocnik, może podrapać tylne drzwi. Jeśli potrzebuje miłości i uwagi, może spojrzeć na ciebie tymi „piesowymi” oczami! Nie zawsze możesz tak łatwo powiedzieć, co jest potrzebne, więc czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak nauczyć się lin.Jeśli Twój pies jest bardzo awanturniczy lub łatwo pobudliwy, eksperci zalecają, aby nie zabierać go ze sobą na wakacje. Wiele razy dreszczyk i zamieszanie związane z nowym obszarem wypełnionym nieznajomymi jest zbyt duże dla hiper psa i mogą wystąpić nieprzyjemne incydenty. Zamiast tego znajdź świetną budę do opieki nad swoim psiakiem.Mycie zębów psa jest ważne, ale nie jest łatwe. Jeśli Twój pies stawia opór, raz dziennie po prostu unieś usta i lekko pocieraj palcem zęby. Zrób to na początku szybko, a następnie zacznij wyciągać czas, który poświęcasz na wykonanie tej czynności. Pomoże im to przyzwyczaić się do tego procesu. Następnie możesz zacząć używać rzeczywistej szczoteczki i pasty do zębów.Bądź dobrym sąsiadem i zniechęcaj psa do szczekania, chyba że ostrzega cię przed niebezpieczeństwem. Większość ludzi przyzwyczaja się do skowytu swojego psa, ale inni uważają to za stałą irytację. Jeśli twój pies często szczeka, rozważ rozmowę z weterynarzem o tym, co może go powodować i jak możesz to powstrzymać, ze względu na wszystkich.Nie każdy jest dobry w szkoleniu psów, więc przestań próbować, jeśli widzisz, że rzeczy nie idą tak dobrze, jak zaplanowano. Zamiast się o to bić, skontaktuj się z trenerem w Twojej okolicy. Ponieważ mają większe doświadczenie z psami, może być im znacznie łatwiej trenować twoje.Nigdy nie podawaj swojemu psu mleka! Nie jest to konieczne dla jego organizmu, a on i tak nie ma odpowiednich enzymów, aby go strawić. Karmienie psa mlekiem krowim może prowadzić do przewlekłej biegunki i powodować rozstrój żołądka, a także inne problemy zdrowotne. Ciężkie czasy z psem? Kilka wskazówek może pomóc!

Trzymaj się czystej starej wody dla zdrowego i nawodnionego psa.Wybierając psa do swojego domu, nie zapomnij oszacować jego rozmiaru jako dorosłego psa.

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz w domu małe dzieci. Chociaż mały szczeniak będzie słodki, może wyrosnąć na dużego, stukilowego psa. Zrób kilka badań na temat średniej wielkości dorosłych ras, które rozważasz.Umów się na wizytę weterynaryjną swojego nowego psa. Natychmiast po przywiezieniu nowego psa do domu umów się na wizytę kontrolną u weterynarza. Weterynarz upewni się, że pies jest zdrowy, a także ustali przyszły harmonogram szczepień. Umów się na wizytę, aby naprawić psa.Jeśli masz w domu nowego szczeniaka, który nagle zaczyna żuć różne rzeczy, nie bój się. Może to oznaczać, że Twój szczeniak ząbkuje. Aby szczeniak nie żuł twoich rzeczy, upewnij się, że zapewniłeś mu wiele własnych zabawek do żucia.Bądź konsekwentny, gdy wydajesz polecenia swojemu psu. Jest to obszar, w którym wielu właścicieli psów ma problem, zwłaszcza gdy nie będziesz karmić swojego psa ze stołu, ale twój małżonek to zrobi. Upewnij się, że wszyscy w Twoim domu rozumieją, co jest dopuszczalne, aby pies otrzymał wyraźną wiadomość. To sprawi, że będzie bardziej skłonny do posłuszeństwa.Postaraj się zapewnić swojemu psu wiele okazji do spotkań towarzyskich. Zabierz go na spacery do parku lub na plażę, gdzie będzie przebywał wśród ludzi i innych psów. Zachęcaj go do interakcji z innymi i chwal za dobre maniery. Będzie mu o wiele wygodniej w każdym otoczeniu i ogólnie będzie też szczęśliwszy.Psy to istoty emocjonalne. Jednak dzięki wskazówkom zawartym w tym artykule rozumiesz psy na wielu poziomach. Twój pies będzie ci wdzięczny.