Kwiaty na pogrzeb – dostępne także przez pocztę kwiatową

Kwiaty stanowią nieodłączny element wielu ważnych ceremonii. Również używane są one podczas ostatniego pożegnania. Wtedy najczęściej zamawiane są duże wieńce oraz wiązanki, które zawierają kwiaty tradycyjnie wiązane z odejściem ważnych dla nas osób. Teraz takie kompozycje można zamówić także za pośrednictwem poczty kwiatowej.

Najczęściej poczta kwiatowa kojarzy się z radosnymi okazjami, ale wiele kwiaciarni świadczących takie usługi zajmuje się również dostawą florystycznych kompozycji funeralnych. Kiedy warto zdecydować się na taką obsługę? Jak wygląda wtedy złożenie zamówienia? Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Poczta kwiatowa na pogrzeby

Nie każdy z nas może być na pogrzebie osobiście. By wyrazić wtedy swoją pamięć o ważnej osobie, można zamówić wieniec lub wiązankę kwiatową, które zostaną złożone na grobie.

Poczta kwiatowa może przyszykować wtedy elegancko prezentującą się kompozycję, która będzie uzupełniona również o spersonalizowaną szarfę z życzeniami. Do kwiatów może być też dołączona kartka dla bliskiej rodziny osoby zmarłej, która zawiera kondolencje od zamawiającego.

Wieńce i wiązanki pogrzebowe

Na pogrzeby najczęściej zamawiane są wieńce oraz wiązanki pogrzebowe, które cechują się stonowaną kolorystyką beżu, czerwieni, różu i zieleni. Do przygotowania takich kompozycji wykorzystywane są przede wszystkim roże, goździki, lilie czy chryzantemy.

Kwiaciarnie realizujące usługi poczty kwiatowej mogą zaproponować wiele pięknych kompozycji, które będą wpisywały się w uroczystość ostatniego pożegnania.

Kwiaty na pogrzeb z dostawą

Zamówienie kwiatów na pogrzeb za pośrednictwem poczty kwiatowej możliwe jest za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę firmy realizującej takie usługi, a następnie wybrać wiązankę i określić miejsce i czas dostawy.

W dniu pogrzebu pracownik kwiaciarni dostarczy wiązankę na cmentarz lub w inne wskazane miejsce. Doręczenie może odbyć się również w trakcie trwania ceremonii ostatniego pożegnania.

Cena kwiatów na pogrzeby

Koszt zakupienia wiązanki czy wieńca pogrzebowego przez pocztę kwiatową nie jest wysoki. Ceny mniejszych kompozycji rozpoczynają się od około 170 złotych, natomiast za te większe trzeba zapłacić nawet około 400 złotych.

Gdy zatem potrzebna jest poczta z kwiatmi kielce to jedno z miast, gdzie można złożyć zamówienie.