Wyeliminuj chrapanie i ciesz się zdrowym snem

Każdy, kto chrapie w nocy i jest bardzo zmęczony w ciągu dnia, powinien skonsultować się z lekarzem rodzinnym, aby sprawdzić, czy ma bezdech senny.

Nocne przerwy w oddychaniu i senność w ciągu dnia mogą powodować wypadki i problemy rodzinne oraz wywoływać choroby sercowo-naczyniowe w dłuższej perspektywie. Terapia celowana zwykle pomaga szybko. Czasami osoby cierpiące na bezdech senny są bardzo zmęczone przez lata. Nie mogą się skoncentrować i cierpią z powodu różnych objawów, od bólów głowy po depresję, nie wiedząc, co jest z nimi nie tak. Czasem pojawia się także bezdech senny, może mieć różne przyczyny, ale daje podobne objawy. Cechą osób dotkniętych bezdechem jest głośne chrapanie, które charakteryzuje jest przerwami w oddychaniu. Są one głównie spowodowane zwężeniem dróg oddechowych lub niedrożnością gardła i okolicy gardła, które prowadzą do braku powietrza, przerw w oddychaniu i reakcji budzenia. Osoby dotknięte chorobą zwykle same niczego nie zauważają. Jednak sen nie daje im odpoczynku; w ciągu dnia są bardzo zmęczeni. Objawy są oceniane jako nieprzyjemne, ale rzadko niebezpieczne. Jeśli jednak bezdech senny nie zostanie rozpoznany, choroby sercowo-naczyniowe mogą być długoterminowymi konsekwencjami. Oczywiście znanych jest wiele sposobów na chrapanie, warto przykładowo przygotować odpowiednio nasze łózko, chodzi tu przykładowo o odpowiednią pozycję w czasie snu. Najlepiej będzie spać na boku, jednak nie zawsze będzie to łatwo osiągnąć.

Czasami potrzebna będzie odpowiednia poduszka, dzięki będziemy mogli wymusić spanie na boku.

Dzięki poduszce zapobiegającej chrapaniu można w prosty sposób uniknąć pozycji na plecach. Poduszka jest rodzajem śpiwora bocznego i składa się z pianki i specjalnego materiału wykonanego z polimerów z pamięcią kształtu. Ten materiał reaguje na nacisk i ciepło ciała, dzięki czemu może zachować kształt głowy śpiącego. Jeżeli jednak tego rodzaju sposoby nie dają oczekiwanych rezultatów wówczas można wypróbować tabletki na chrapanie takie jak: http://sposobynachrapanie.pl/snoran-plus-sklad-dzialanie-opinie-czy-jest-skuteczny-i-bezpieczny/.