Korzyści zdrowotne wynikające z pobytu w górach

Wakacje w górach mają wiele zalet. Góry są idealnym miejscem do łączenia się z naturą, cieszenia się piękną scenerią i oddychania czystym górskim powietrzem. Możesz wynająć domek lub pokój w pensjonacie i cieszyć się przyjemnymi wakacjami o każdej porze roku.

Ale przede wszystkim pobyt w górach jest dobry dla twojego zdrowia. Oto krótkie spojrzenie na te znaczące korzyści. Nawet dość krótka wycieczka w góry, trwająca około tygodnia, może stymulować proces odchudzania poprzez wędrówki na górskich szlakach turystycznych. Rzeczywiście na wysokości tlen jest mniej obecny, a nasz organizm i metabolizm reagują inaczej niż gdzie indziej. Tempo metabolizmu jest przyspieszone, więc organizm spala więcej kalorii. Uczucie głodu jest mniej obecne, ponieważ zwiększa się hormon sytości (leptyna), który sprawia, że dłużej czujesz się pełny. Niższe poziomy tlenu działają na niektóre geny i mogą one zmienić sposób działania mięśni serca. Mogą również wytwarzać nowe naczynia krwionośne, które tworzą nowe drogi przepływu krwi do serca. Góry często kojarzą się z niezliczonymi sportami, w których możesz wziąć udział. Słońce, piękno górskiej scenerii i czyste powietrze to argumenty, które inspirują do uprawiania różnych form sportów oraz długich wędrówek po szlakach.

Aktywność fizyczna daje Twojemu ciału wiele korzyści, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie oraz w optymalizacji funkcji krążeniowo-oddechowej i spalaniu kalorii.

Dzięki dużej popularności wyjazdów w góry na wakacje, nie będziesz miał problemów, aby znaleźć pokoje do wynajęcia Bieszczady. Świeże powietrze na szczycie gór oznacza nie tylko mniejsze zanieczyszczenie i łatwiejszy oddech dla osób z problemami z oddychaniem, ale bycie bliżej słońca pomaga również promować produkcję serotoniny, czyli hormonu, którego funkcją jest walka ze stresem i lękiem. To właśnie panujący spokój i przyjazna atmosfera w górach dają ludziom niezrównane poczucie dobrego samopoczucia i relaksu. Niezależnie od tego, czy odbywa się to podczas wakacji na wynajem, czy w codziennym życiu, góry przynoszą wiele korzyści zdrowotnych, i z pewnością nie jest przypadkiem, że instytuty takie jak uzdrowiska i spa lubią mieć swoje siedziby w górach.