Co powinno się jeść podczas budowania masy mięśniowej

Włączenie treningu siłowego i odpowiedniej diety do swojego trybu życia to mądry wybór, który przyniesie każdej osobie wiele korzyści w perspektywie długoterminowej.

Chociaż nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie treningu siłowego, rozpoczęcie ćwiczeń w młodszym wieku pomoże nam osiągnąć odpowiednie rezultaty, jeśli chodzi o budowanie siły i masy mięśniowej, nieco łatwiej. Prawidłowe odżywianie i naturalne suplementy na masę mięśniową są najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na poprawę wyników treningów.

Co powinno się jeść podczas budowania masy mięśniowej

Jakie suplementy na masę mięśniową wybrać

Zbilansowana dieta, suplementacja, właściwy trening oraz czas na odpoczynek i regenerację poprowadzi cię łatwiej do celu, jakim jest lepsza masa mięśniowa, siła i kondycja, a także ogólny dobry stan zdrowia. W pracy nad budowaniem masy mięśniowej bardzo ważne jest zdrowe odżywianie. Aby zyskać pół kilograma mięśni, potrzebujesz przyrostu netto 2500 kalorii w tym czasie. Większość tego wzrostu kalorii powinna pochodzić ze spożywania większych ilości zdrowej żywności, a zwłaszcza białka i węglowodanów złożonych, które są budulcem mięśni.

Po rozpoczęciu treningu siłowego będziesz spalać więcej energii i kalorii, więc będziesz musiał dodać do swojej diety dodatkowe posiłki energetyczne. Węglowodany złożone są preferowanym źródłem energii dla organizmu i powinny stanowić około 60 procent twojej diety. Dobre źródła to chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, płatki zbożowe o wysokiej zawartości błonnika, rośliny strączkowe, warzywa i owoce. Białko pełni również ważną rolę w utrzymaniu i odbudowie mięśni. Aby budować siłę i masę mięśniową, białko powinno stanowić 15 do 20 procent twojej diety. Dobre źródła białka to mleko o niskiej zawartości tłuszczu, rośliny strączkowe, orzechy, ryby, chuda wołowina i drób.

Reszta kalorii w diecie, czyli 20 do 25 procent, powinna pochodzić ze zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, olej roślinny, tłuste ryby i awokado. Te tłuszcze są również dobrym źródłem energii dla twojego ciała. Trzeba również wiedzieć, jakie suplementy na masę mięśniową będą dostarczały ważnych składników wspomagających treningi. Ponieważ regularnie ćwiczysz i próbujesz budować masę, być może będziesz musiał zwiększyć liczbę kalorii do 3500 lub 4000 dziennie, aby uzyskać wymierne rezultaty.