Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Specjalistyczna pomoc prawna potrzebna jest osobom, które mają problem z prawem lub też muszą rozwiązać pewne problemy na drodze sądowej.

Przykładem może być spadek, kiedy spadkobiercy nie zgadzają się z podziałem majątku po zmarłym. W skład spadku wchodzą nie tylko aktywa, takie jak oszczędności, domy, niekiedy mogą być to także zobowiązania kredytowe, niespłacone pożyczki. Adwokat może nam doradzić, w jaki sposób odrzucić spadek, którego nie chcemy, który obłożony jest długami. Niekiedy spadkobiercami mogą być dzieci, wówczas rodzice powinni w odpowiednim terminie złożyć na wniosek o odrzucenie tego rodzaju spadku.

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata?

Specjalistyczna pomoc prawna przy sprawach spadkowych

Kancelaria adwokacka może zapewnić kompleksową obsługę prawną w sprawach spadkowych, może być to obsługa prawna, reprezentowanie klientów na różnych etapach postępowania sądowego oraz przedsądowego. Z pewnością prawnik może także przygotować wnioski, pozwy czy też apelację, może być to wniosek o podział spadku, wezwanie do zapłaty czy też zażalenie. Oczywiście adwokaci są na bieżąco z przepisami prawa, dlatego zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc. Mogą być to sprawy związane ze stwierdzeniem nabycia spadku, sprawy kiedy spadkobiercy nie mogą dojść do porozumienia. Wiele osób nie wie, w jaki sposób postępować w przypadku spraw spadkowych, niekiedy niezbędne będą dokumenty, które potrzebne są w postępowaniach, takie jak odpisy z aktu stanu cywilnego, wówczas adwokat doradzi nam, w jaki sposób najszybciej załatwić wszystkie sprawy związane z dokumentacją, w jaki sposób i kiedy złożyć je do sądu.

Według prawa w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o otrzymaniu spadku, powinien złożyć oświadczenie o przyjęciu też odrzuceniu spadku. W przypadku dzieci, które nie posiadają czynności prawnych, rodzice powinni złożyć odpowiednie oświadczenie. Wniosek powinien być jednak odpowiednio umotywowany, w tym przypadku adwokat będzie osobą, która doradzi nam, w jaki sposób wypełnić dokumenty potrzebne do złożenia wniosków, w jakim miejscu należy je przedłużyć oraz w jakim terminie.

Więcej na temat pomocy prawnej w sprawach spadkowych możemy przeczytać na stronie kancelaria-bpg.pl, możemy uzyskać tam profesjonalną pomoc prawną. Dzięki temu będziemy wiedzieli co zrobić w przypadku otrzymania spadku, jeżeli będziemy chcieli go odrzucić lub też przyjąć.