Jak pozbyć się wgnieceń z karoserii auta?

Wgniecenia na powierzchni karoserii będą z pewnością wpływały negatywnie na wygląd naszego auta, mogą powstać w wyniku gradu czy stłuczki.

Powodem wgniecenia może być także kamień, który odbija się od naszej karoserii podczas jazdy. Także pozostawienie samochodu pod drzewem może spowodować wgniecenia na dachu, mogą być to przykładowo kasztany, gałęzie, czy też owoce spadające z drzew które wgniotą naszą blachę. Jeżeli wgniecenie nie uszkodziło lakieru wówczas możemy skorzystać z metody PDR czyli usunięcia wgniecenia metodą która nie wymaga stosowania szpachli i lakieru.

Jak pozbyć się wgnieceń z karoserii auta?

Technika PDR – bezinwazyjne usuwanie wgnieceń z blachy

Technika PDR jest mniej kosztowna niż tradycyjna naprawa wgnieceń za pomocą szpachli oraz lakierów. Nie musimy w tym przypadku dobierać nowych kolorów lakieru, czekać aż wyschnie, co mogłoby trwać kilka dni. W przypadku małej ilości wgnieceń specjalista może usunąć je w ciągu jednego dnia lub też nawet kilku godzin. Oszczędzi nam to wiele czasu jak również będzie to metoda dużo tańsza niż naprawa karoserii przez blacharza.

Metoda PDR często stosowana jest od środka, wówczas najłatwiej możemy usunąć wgniecenia przy pomocy specjalnych narzędzi, warto jednak pamiętać, iż często konieczne będzie zdemontowanie niektórych elementów wnętrza naszego pojazdu aby dostać się do blachy. Innym pomysłem będzie wyciągnięcie blachy na zewnątrz. Jeżeli nie możemy dostać się do danego miejsca od środka wówczas możemy za pomocą kleju na gorąco przyczepić wybijak, następnie stosując odpowiednią siłę wybijać wgniecenie na zewnątrz.

Osoby które chciałyby zostać specjalistami PDR muszą zdobyć odpowiednie doświadczenie, dobrym pomysłem może być kurs pod okiem osób która potrafią skutecznie usuwać wgniecenia. Możemy wejść na stronę szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR prowadzone są przez specjalistów, którzy nauczą nas wszystkich technik usuwania wgnieceń zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Należy zapoznać się z narzędziami, metodami usuwania wgnieceń bez pozostawiania śladów. Osoba zajmująca się PDR powinna także umieć zdemontować pewne elementy auta, aby otrzymać dostęp do blachy od wewnątrz.