Dbaj o środowisko naturalne wybierając słomki papierowe zamiast plastikowych

Wiele restauracji i firm zdecydowało się na rezygnację z używania plastikowych słomek ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko i zamiast tego zdecydowało się na papierowe alternatywy. Chociaż prawdą jest, że słomki papierowe nie są tak szkodliwe jak słomki plastikowe, nie oznacza to, że w ogóle nie są szkodliwe.

W rzeczywistości słomki papierowe mogą nadal mieć wiele negatywnych skutków dla środowiska, zwłaszcza jeśli są niewłaściwie utylizowane. Najpierw zastanówmy się, co dokładnie sprawia, że plastikowe słomki są tak szkodliwe dla środowiska. Plastikowe słomki, które są produktami jednorazowego użytku, stają się dużym problemem dla środowiska naturalnego po ich wyrzuceniu.

Same tylko Stany Zjednoczone zużywają ponad 390 milionów plastikowych słomek każdego dnia, a większość z nich trafia na wysypiska śmieci lub zanieczyszcza środowisko. Słomki z tworzywa sztucznego stanowią ogromny problem, gdy są niewłaściwie utylizowane. Kiedy plastikowa słomka dostanie się do środowiska, może zostać uniesiona przez wiatr i deszcz do zbiorników wodnych, jak na przykład rzeki i ostatecznie dostać się do oceanu.

Tam plastik może być bardzo szkodliwy dla różnych zwierząt morskich i ekosystemu oceanicznego. Plastik może mylić się z jedzeniem i może zadławić lub zabić zwierzęta, takie jak ptaki lub żółwie morskie.

Co gorsza, słomki z tworzyw sztucznych nie ulegają biodegradacji i nie są również akceptowane przez większość programów recyklingu. Oznacza to, że po użyciu i wyrzuceniu plastikowa słomka zawsze pozostanie w otoczeniu jako kawałek bezużytecznego plastiku. Ogólnie rzecz biorąc, prawdą jest, że eko słomki papierowe są prawdopodobnie znacznie lepsze dla środowiska niż ich plastikowe odpowiedniki. Po pierwsze, że wytwarzanie produktów papierniczych wymaga mniejszej ilości zasobów niż słomki plastikowe. W końcu papier ulega biodegradacji i pochodzi z drzew, które są surowcem odnawialnym. Poza tym, aby oszczędzać drzewa, można wyroby papierowe, w tym słomki, wytwarzać z makulatury, co jest rozwiązaniem wysoce ekonomicznym.